Zamek Książ w Wałbrzychu

Miłośnikom turystyki i zwiedzania warowni, polecamy sławny zamek Książ w Wałbrzychu, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych zamków w Polsce. Książ to nie tylko zachowany w doskonałym stanie kompleks zamkowo-parkowy, to również obiekt idealny do organizacji imprez targowych, sympozjów, konferencji naukowych, uroczystości okolicznościowych, bali i bankietów. Miejsce często jest wykorzystywane przez ekipy filmowe, a na terenie samego Zamku i okolicznych plenerów, powstało wiele sławnych produkcji. Działa tu także doskonale funkcjonujący Dział Kultury i Turystyki, zajmujący się inicjowaniem projektów naukowych, publikacją projektów naukowo – badawczych i organizacją konferencji w zakresie współpracy międzynarodowej.


Dla ruchu turystycznego zostały udostępnione najciekawsze obszary zamku, które można zwiedzać indywidualnie i grupowo. Grupy oprowadzane przez przewodnika wysłuchają historii zamku, wielu faktów i legend wiążących się z tym miejscem i będą miały okazję na własne oczy zobaczyć miejsce, gdzie toczyła się nasza historia.

Zamek Książ warto zwiedzić z uwagi na jego wyjątkową wartość historyczną, dlatego zapraszamy wszystkich turystów planujących wycieczkę na Dolny Śląsk.

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Zamek Książ w Wałbrzychu Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę