Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra, to zdecydowanie obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Dolnego Śląska. Jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Dolnego Śląska. Twierdza powstała w latach 1665-1777 i uznawana była za najnowocześniejszą tego typu fortyfikację w Europie. Twierdzę warto zwiedzić, chociażby ze względu na potężny Donjon, który nawet dziś budzi podziw wobec wprawy budowniczych.


Twierdza Srebrna Góra to cały kompleks obiektów, wznoszących się nad miasteczkiem fortów. Składa się z sześciu fortów i kilku bastionów, a jej główny trzon tworzy zespół bastionów z Donjonem w środku. Turyści odwiedzający twierdzę, zostaną oprowadzeni po kazamatach, obejrzą ogromne magazyny, zbrojownię, kaplicę, więzienie i wiele, wiele innych interesujących pomieszczeń. O wielkości kompleksu może świadczyć fakt, iż był on całkowicie samodzielny i samowystarczalny. Twierdza Srebrna Góra jest zaliczana do największych górskich fortyfikacji obronnych Europy.

Dla miłośników fortyfikacji i pasjonatów historii jest to obowiązkowe miejsce do zwiedzenia. Twierdzę warto zwiedzić również ze względu na jej wyjątkową wartość historyczną.

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Twierdza Srebrna Góra Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę