Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Zoo we Wrocławiu, to jeden z największych i najbardziej znanych parków zoologicznych w naszym kraju. Można spędzić tam cały dzień, a i tak zawsze będzie jeszcze coś do oglądania. To właśnie duża powierzchnia parku i mnóstwo różnorodnych gatunków zwierząt z całego świata, sprawia, że turyści tak chętnie tu powracają.

Misją wrocławskiego ZOO jest opieka nad zagrożonymi gatunkami oraz zachowanie różnorodności biologicznej fauny i flory. Pełniąc rolę ambasadora zwierząt w świecie ludzi, pracownicy zoo angażują się w ochronę przyrody, począwszy od hodowli gatunków zagrożonych, poprzez badania naukowe, propagowanie idei proekologicznych, po ochronę i reintrodukcję rozmnożonych okazów do ich naturalnego środowiska.


Zwiedzając ZOO można dowiedzieć się mnóstwa interesujących faktów z życia zwierząt, obejrzeć zagrożone, egzotyczne gatunki, albo po prostu godzinami spacerować po urokliwych, nasłonecznionych alejkach. ZOO we Wrocławiu jest przyjazne zarówno dla zwierząt, jak i dla zwiedzających, a bogata fauna i flora wprawią zachwyt niejednego małego i dużego turystę.

Będąc we Wrocławiu i nie odwiedzić wrocławskiego ZOO, to prawie jak nie przyjechać tu wcale. Dlatego to miejsce, to kolejny punkt konieczny do odwiedzenia podczas wycieczki na Dolny Śląsk.

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Ogród zoologiczny we Wrocławiu Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę