Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju to magiczne miejsce dla dzieci i ich rodziców. Dorośli, którzy nadal czują się młodzi duchem, również znajda tu coś dla siebie. Pokaźna kolekcja zabawek z przeszłości uświadomi młodszemu pokoleniu i przypomni starszemu, w jaki sposób bawiły się dzieci przed erą komputerów.

Muzeum powstało w 2002 roku. Na powierzchni blisko 400m2 zgromadzona została największa w Polsce wystawa zabawek. Łącznie kilka tysięcy unikalnych egzemplarzy. W zbiorach muzeum znajdują się domowe teatrzyki, ręcznie wykonane szopki bożonarodzeniowe, lalki, zabawki blaszane, militaria chłopięce, drewniane klocki, pluszowe zwierzątka, samograje i wiele innych. W tym miniaturowym świecie można odnaleźć prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego – od starożytności po lata 80-te XX wieku.


Muzeum można zwiedzać grupami lub indywidualnie. Dla grup zorganizowanych prowadzone są lekcje muzealne, będące ciekawą alternatywą dla zajęć w szkolnych ławkach. Podczas zajęć prezentowane są wydarzenia historyczne w powiązaniu z odpowiednimi zabawkami z danej epoki. Temat lekcji jest dostosowany do wieku zwiedzających.

Warto poznać historię zabawek, gdyż to one zawsze odzwierciedlały kulturę i tradycje danej epoki.

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Muzeum zabawek w Kudowie Zdroju Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę