Zamki i Twierdze – weekend z Turystyczną 13

Deszczowe chmury powoli odchodzą w zapomnienie – najbliższy weekend zapowiada się niezwykle słonecznie. W takie dni nie warto siedzieć w domu. Pomożemy Wam zaplanować chwile pełne niesamowitych atrakcji. Wśród wydarzeń nadchodzącego weekendu, prym wiodą nasze magiczne zamki i twierdze.

wee13

Nocne Zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra (piątek, 24 maja o godz. 20:30)

Pochodnie, efekty świetlne i dźwiękowe, blask latarenek i wystrzały broni czarnoprochowej! Odkryjecie tu nieznane i tajemnicze życie największej w Europie górskiej twierdzy. Przewodnicy zabiorą Was w głąb historycznych i magicznych kazamat. Gwarancja niezapomnianych przeżyć i doskonałych emocji!

Więcej informacji: www.forty.pl

Nocne Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko – podziemia pod Polem Bitwy (24 i 25 maja godz. 21:00)

To najnowsza atrakcja Twierdzy Kłodzko. Przewodnicy nocą zabierą Was na historyczną inscenizację, która rozgrywać się będzie w kontrminowych korytarzach. Zobaczycie tu z bliska jak wyglądało życie pruskich żołnierzy pod powierzchnią fortecy.

Rezerwacja miejsce: nocne.podziemia@twierdza.klodzko.pl

Nocne zwiedzanie Zamku Ksiaż (piątek, 24 maja)

Organizatorzy Nocnego Zwiedzania zapewniają, że nocą w zamku dzieją się niezbadane rzeczy. Ziemię spowija ciemność nocy, a Książ zamienia się w opuszczone zamczysko zapomniane przez wszystkich... za wyjątkiem Was, odważni turyści! Mroczna przygoda po książańskich krętych korytarzach z lampą w dłoni. Warto przygotować się na szybki oddech, niespodziewane zwroty akcji oraz... paradę zjaw i upiorów, które spotkacie na opuszczonych piętrach.

Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl

Nocne Zwiedzanie Zamku Książ - Wampirzyce i Upiory (sobota, 25 maja)

Sen czy jawa? Czy starczy Wam odwagi by wejść do zamczyska opanowanego przez Wampiry i upiory nocy? W tę noc to właśnie Książ zamieni się w ich mroczne królestwo. Wciąż wiele pomieszczeń i pięter zamkowych jest opuszczonych i zapomnianych przez ludzi - co (i kto) kryje się w jego czeluściach? Przeżyjcie przerażającą podróż przez zamek i zobaczcie to, przed czym my uciekamy! Zapraszamy Was na szaloną noc z Wampirzycami i ich upiornym towarzystwem. Strach i adrenalina – gwarantowane!

Zakupu biletów można dokonać przez internetowy system zamkowy na stronie: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl

Nocne Zwiedzanie Zamek Grodno (piątek, 24 maja, godz. 20:00)

Zamek Grodno można również zwiedzać w nocy! Wejście na średniowieczną warownię odbywa się w towarzystwie przewodnika. To niezwykła okazja, aby zobaczyć Zamek Grodno nocą. Nocne zwiedzanie Zamku  jest usługą cykliczną, przypadającą na ostatni piątek miesiąca.

Terminy dla turystów indywidualnych są ogłaszane na stronie zamekgrodno.pl

Zamek Międzylesie LARP - Przeklęta Wieża (24-26 maja, od godziny 14:00)

LARP „Przeklęta wieża”  to druga edycja świetnie przyjętej gry fabularnej na Zamku Międzylesie. Na 3 dni przenieś się w świat fantasy i przeżyj niesamowitą przygodę. Stwórz i odgrywaj własną niepowtarzalną postać. Od Ciebie będzie zależało, w którym kierunku potoczy się Twoja historia. Program skierowany jest do starszej młodzieży w wieku 13-20 lat.

Bilety: www.zwiadowcy.pl