Majówka z Turystyczną 13 – atrakcje Dolnego Śląska

Nadchodzi długi, majowy weekend – obiecujemy, że z nami na pewno nie będziecie się nudzić! Podpowiemy Wam, gdzie warto się wybrać, aby dobrze wykorzystać wolne dni, bez względu na pogodę. Obowiązkowo wybierzcie się na Dolny Śląsk, gdzie zachwycicie się malowniczymi widokami, szczytami gór, a także wieloma ciekawymi atrakcjami turystycznymi.

 

Zamek Książ w Wałbrzychu

W Wałbrzychu, w tamtejszym Zamku Książ, od dziś aż do 3 maja, odbywać się będzie XXXI Festiwal Kwiatów i Sztuki, gdzie będziecie mogli podziwiać wymyślne aranżacje kwiatowe, spacerować po ogrodach, oglądać występy artystyczne czy słuchać wykładów historycznych. Więcej dowiecie się klikając tutaj.

 

Twierdza Srebrna Góra

Majówka w Twierdzy Srebrna Góra to mnóstwo atrakcji przygotowanych dla turystów. Przede wszystkim dłuższa trasa zwiedzania z zupełnie nową, nie widzianą dotąd ekspozycją. Wejścia z przewodnikiem odbywać się będą co 20 minut! Dla miłośników zwierząt przygotowano ciekawą niespodziankę – wypas fortecznych zwierzaków: kóz i owiec. Więcej informacji tutaj.

 

Zamek Grodno

Na terenie Zamku w terminie 1-4 maj, odbędzie się smakowity Festiwal Kuchni Historycznej i Produktów Regionalnych. W planie warsztaty zielarskie, warsztaty gotowania, warsztaty piwne, a także warsztaty "Czekoladowa Magia Smaków". To jednak nie wszystko – w weekend majowy przewidziano również Nocne Zwiedzanie Zamku! Szczegółowy program i informacje znajdziecie tutaj.

 

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzko Jeżeli w Waszych majowo-weekendowych planach znajdzie się Ziemia Kłodzka to koniecznie przyjedźcie zwiedzić Twierdzę Kłodzko. To górująca nad miastem XVIII-wieczna twierdza z doskonale zachowanym systemem podziemnych labiryntów i korytarzy. W programie m.in. Zwiedzanie Twierdzy oraz korytarzy kontrminowych, a także Zwiedzanei Nocne! Potrzebujecie dodatkowych informacji? Kliknijcie tutaj.

 

Podziemne Miasto Osówka

Macie ochotę zwiedzić jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Dolnym Śląsku? W długi majowy weekend poznacie tu fascynującą historię kompleksu Osówki, a także zwiedzicie jego podziemia. Więcej niezbędnych informacji znajdziecie tutaj.

 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Kopalnia Złota Kopalnię Złota odwiedzić można bez względu na pogodę. Zobaczycie tu jedyny w Polsce Podziemny Wodospad, przejedziecie się Podzienym Tramwajem, weźmiecie udział w podziemnym spływie łodzią, a także spotkacie się z Gnomem i Górnikiem. Majowym weekend spędzicie tu ciekawie i aktywnie. Więcej tutaj.

 

Dawna Kopalnia Nowa Ruda

W podziemiach Dawnej Kopalni Nowa Ruda, nie musicie martwić się o deszcz i temperaturę. Bez względu na pogodę na zewnątrz, w Kopalni panuje zawsze taka sama temperatura. Odwiedzając Nową Rudę nie sposób ominąć tej atrakcji. Przejedziecie się tu autentyczną podziemną kolejką górniczą i poczujecie się jak prawdziwy górnik. Więcje informacji znajdziesz tutaj.

 

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Najsławniejsza i najpiękniejsza jaskinia w Polsce w weekend majowy zaprasza na podziemne zwiedzanie. Niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna z niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową. Uwaga: Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji tutaj.

 

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju

Muzuem uczy, bawi i budzi wspomnienia. W majowy weekend ogranizuje także wyjątkowe warsztaty, podczas których każdy będzie miał szansę wykonać tradycyjną, ruchomą zabawkę z drewnianych elementów. Świetna zabawa i pamiątka w jednym! Warsztaty odbędą się od 1 do 5 maja (godz. 12:00 i 15:00). Rezerwacja tel. 74 866 49 70. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 

Szlak Ginących Zawodów w Kudowie-Zdroju

Garncarstwo, wiejski chleb, kuźnia, mini-zoo czy chata robótek ręcznych? W Szlaku Ginacych Zawodów moc niesamowitych atrakcji. Organizowane są także warsztaty m.in. Toczenie z gliny na kole garncarskim. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

 

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Specjalnie na długi weekend majowy, Muzeum Papiernictwa przygotowało kilka ciekawych propozycji dla turystów. W ramach biletu wstępu udostępnione do zwiedzania zostaną wystawy: "Miliardy w dusznickim młynie papierniczym", "Istnienia. Rzeźby z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej" oraz "Fantasmagogrie" Zbigniewa Halikowskiego. Dodatkową atrakcją są zajęcia podczas których wykonana zostaje kartka papieru ze znakiem wodnym. Szczegółowe informacje w wydarzeniu.

 

Sztolnie Walimskie

W weekend majowy zapraszamy Was na zwiedzanie Sztolni Walimskich z Przewodnikiem. Podziemna trasa turystyczna w kompleksie "Rzeczka" jest pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich. Szczegółowa informacje znajdziecie tutaj.

 

 Zamek Międzylesie

Miłośnikom zabytków i historii polecamy odwiedzenie Międzylesia, gdzie znajduje się 700-letni zespół zamkowo-pałacowy. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się tu o godzinach 12:00, 14:00 i 16:00. Zapraszamy również na zwiedzanie nocne. Więcej informacji tutaj.

 

Ski-raft Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim

Najlepszy i sprawdzony sposób na aktywną przygodę? Turystom ceniącym sobie aktywny wypoczynek, polecamy ekscytujące spływy pontonowe Przełomem Bardzkim. Podczas spływu można rozkoszować się widokiem pięknej Kotliny Kłodzkiej, wypocząć od codziennych trudów i zaznać nieco odpoczynku dla duszy. Rezerwacje tutaj.

 

ZOO Wrocław

Wrocławskie ZOO to największa atrakcja turystyczna kraju, którą warto odwiedzać przez cały rok. Duży podziw i zainteresowanie turystów budzi tamtejsze Afrykarium, pierwsze w Polsce oceanarium z rekinami, płaszczkami i krokodylami.  W weekend majowy ZOO otwarte będzie codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00. Więcej niezbędnych informacji znajdziecie tutaj.